Urządzanie tarasu czy balkonu to nie lada wyzwanie. Wynika to z tego, że w sklepach znajdziesz naprawdę wiele propozycji. Podjęcie decyzji, jakie meble ogrodowe wybrać, nie jest więc łatwe. Na pewno warto kierować się nie tylko ich designem, ale też trwałością. Meble ogrodowe z litego drewna odznaczają się solidnością, dlatego warto je kupić. Owszem, są jednocześnie narażone na działanie czynników zewnętrznych, ale dobrze zaimpregnowane będą cieszyły Twoje oko przez wiele lat.

Dlaczego jeszcze warto wybrać drewniane meble ogrodowe? Ich design jest ponadczasowy. Trendy wnętrzarskie stale się zmieniają, ale jedno pozostaje niezmienne – meble z drewna zawsze prezentują się nienagannie i pasują niemal wszędzie. Drewno to naturalny materiał, dlatego pięknie komponuje się z różnymi roślinami. Tych z kolei w ogrodzie, na tarasie czy balkonie nie brakuje.

Drewniane meble do ogrodu – rodzaje

Drewniane meble ogrodowe można wyróżnić na podstawie ich przeznaczenia. Do wyboru masz:

  • Drewniane stoły – mają różne wymiary, tak aby każdy, niezależnie od tego, ile gości przyjmuje zwykle na tarasie i jak liczną ma rodzinę, mógł znaleźć coś dla siebie. Dobry drewniany stół ogrodowy przyda się na niejednej imprezie i spotkaniu rodzinnym. Solidna podstawa gwarantuje, że wygodnie będzie się przy nim jadło i rozmawiało.
  • Drewniane krzesła – przydają się nie tylko jako dopełnienie stołu. Ustawisz je także na wąskim balkonie, na którym chcesz wygodnie posiedzieć i odpocząć.
  • Drewniane stoliki – idealnie współgrają z ławą ogrodową z drewna lub z wygodną kanapą na taras. Drewniany stolik do ogrodu zajmuje stosunkowo mało miejsca. Ustawisz na nim filiżanki z kawą czy herbatą, drobne przekąski, a także ozdoby.
  • Drewniane leżaki – lato to czas na wygrzewanie się na słońcu. Aby opalanie było przyjemne, potrzebny jest drewniany leżak. Najlepiej sprawdza się taki, który ma regulowane oparcie.
  • Drewniane krzesła bujane – siedząc na bujanym fotelu, szybko się zrelaksujesz. To wygodne miejsce do czytania książki, słuchania ulubionej muzyki czy po prostu podziwiania piękna przyrody.

Jak dbać o drewniane meble ogrodowe?

Meble ogrodowe z litego drewna wyglądają elegancko i mają ponadczasowy charakter. Niemniej jednak na zewnątrz są narażone na różne zmienne czynniki pogodowe, dlatego musisz o nie odpowiednio dbać. Konieczne jest regularne czyszczenie i oliwienie drewnianych mebli ogrodowych, w sezonie, a także zaraz przed zimą.

Ważny jest także sposób przechowywania. Meble ogrodowe z litego drewna powinny być zabezpieczone przed deszczem i śniegiem. Należy je ustawić w miejscu zadaszonym. W sklepach dostępne są też specjalne pokrowce. Decydując się na ich używanie, musisz mieć pewność, że zrobiono je z oddychającego materiału. W innym wypadku na drewnianych meblach ogrodowych zacznie rozwijać się pleśń.

Zestaw mebli ogrodowych dla 7 osób

Leżak to nieodzowny element mebli ogrodowych