Spis treści:
1. Klatka kennelowa dla psa – pomaga czy szkodzi?
2. Dlaczego warto kupić klatkę kennelową?
3. Jaką klatkę kennelową wybrać?

 

Klatka kennelowa dla psa – pomaga czy szkodzi?

Nie taka klatka straszna jak ją malują – tak można powiedzieć o klatkach kennelowych, które wielu osobom kojarzą się z więzieniem dla psa i miejscem, gdzie zwierze przebywa za karę. Nic bardziej mylnego! Klatka kennelowa, mimo swej niewdzięcznej nazwy (słowo klatka zazwyczaj kojarzy nam się negatywnie), może być bezpiecznym i przytulnym azylem dla każdego czworonoga, bez względu na jego wiek czy rozmiar. Dlaczego warto zainwestować w klatkę kennelową? Jaką klatkę kennelową wybrać? Jak sprawić by nasz pies polubił i przekonał się do klatki? Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie te pytania.

Dlaczego warto kupić klatkę kennelową?

Przede wszystkim należy spojrzeć na klatkę jako na miejsce, które będzie dla naszego psa schronieniem, w którym będzie czuł się komfortowo i bezpiecznie. Nie kupujmy klatki, aby umieszczać w niej psa za karę. W taki sposób jedynie narazimy psa na niepotrzebny stres i złe skojarzenia z klatką. Zakup klatki powinien być motywowany głównie tym, aby zafundować pupilowi jego własne miejsce do którego będzie wchodził z przyjemnością. Oczywistą funkcją klatki jest możliwość zamknięcia psa np. na czas nieobecności jego opiekunów, aby ten nie zniszczył wartościowych przedmiotów w domu. Jednak klatka kennelowa to dużo więcej niż ochrona mebli przed ostrymi zębami naszego pupila. Jeśli prawidłowo przedstawimy ją psu, może stać się jego ulubionym miejscem w całym domu, w którym będzie miał szansę schować się i wyciszyć, które będzie tylko jego. Klatka może być dla psa azylem, w którym schroni się, gdy się czegoś wystraszy lub uda się na drzemkę po długim spacerze. Dodatkowo klatka kennelowa może być pomocna w walce z lękiem separacyjnym u naszego psa.

Jaką klatkę kennelową wybrać?

Na rynku jest naprawdę spory wybór różnego rodzaju klatek kennelowych. Jak więc wybrać odpowiednią dla naszego psa? Przede wszystkim klatka powinna być dostosowana do rozmiaru zwierzaka. Powinna być na tyle duża, aby pies mógł się w niej spokojnie obrócić i położyć. Drugą bardzo ważną kwestią jest rodzaj klatki. Dość popularne są klatki metalowe, jednak wybierając taki rodzaj klatki należy zwrócić szczególną uwagę na potrzeby naszego pupila. Jeśli nasz pies lubi chować się i odpoczywać w odosobnieniu lepiej wybrać klatkę bardziej zabudowaną. Taki rodzaj klatki zagwarantuje, że nasz pies będzie czuł się najbardziej komfortowo. Klatki metalowe przez swoją budowę są “otwarte” z każdej strony, przez co nie zapewnią psu pełnego wyciszenia. Są natomiast świetną opcją do transportu zwierzaka. Również gdy posiadamy psa, który lubi obserwować wszystko co się dzieje i nie potrzebuje odosobnienia, klatka metalowa może być dobrym rozwiązaniem. Dobra klatka powinna być solidna i wykonana z wysokiej jakości materiałów, które będą bezpieczne dla psa. Warto rozważyć zakup klatki na zamówienie, która jednocześnie spełnia funkcję miejsca dla naszego pupila, jak i funkcjonalnego mebla. Tego typu klatki często posiadają dodatkowe półki i szuflady, w których można przechowywać wszystkie psie akcesoria. Klatka wbudowana w mebel jest świetną opcją dla osób, które cenią sobie piękne i funkcjonalne wnętrza oraz chcą zapewnić jak najlepsze warunki domowe dla swoich pupili. W swojej ofercie posiadamy zarówno klatki zabudowane, jak i “otwarte”, aby każdy właściciel znalazł idealne miejsce dla swojego czworonoga. Nasze klatki dzięki swojemu unikalnemu stylowi będą świetnym rozwiązaniem dla wielu rodzajów wnętrz. Dla wnętrz w stylu loftowym idealna będzie klatka z czarnych metalowych prętów z eleganckim drewnianym blatem w kolorze dębu. Z kolei do bardziej tradycyjnych wnętrz  świetnym rozwiązaniem będzie drewniana klatka wbudowana w komodę w stylu hampton lub deco. W zależności od potrzeb można wybrać klatkę z szufladami lub półkami, bądź też bez nich. Klatki wbudowane w mebel są nowatorskim rozwiązaniem dla miłośników psów, którzy nie chcą rezygnować z posiadania pięknego wnętrza zaburzając jego harmonię zwykłą drucianą klatką. Każda klatka jest wykonywana z najwyższej jakości materiałów- drewna i metalu, oraz wyposażona w najwyższej jakości elementy, które sprawiają, że użytkowanie jej to czysta przyjemność. Wszystkie szuflady i drzwiczki wyposażone zostały w funkcję cichego domyku, a drzwi do klatki zamykane są na zasuwę, co zapewnia bezpieczeństwo naszego pupila. Każdy mebel wyrabiany jest z największą dbałością o szczegół w naszej lokalnej stolarni.